امروز برابر است با :1400-08-01
اصول طراحی باشگاه مشتریان

طراحی باشگاه مشتریان

طراحی باشگاه مشتریان یکی از ابزارهای قوی در حوزه دیجیتال مارکتینگ بازاریابی و فروش است. بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی به واسطه باشگاه‌ مشتریان، فروش خود را چندین برابر کرده‌اند. دسترسی به یک فروش میلیونی یا حتی میلیاردی در طول چند ماه می تواند از طریق باشگاه مشتریان میسر شود.

باشگاه مشتریان، در تعریف ساده، یک پلتفرم مخصوص مشتریان است که باعث می ‌شود تعاملات از طریق پنل کاربری با یک کسب و کار بر قرار شود. هر کسب و کار آنلاین به ویژه شرکت ها و سازمان های بزرگ نیاز دارند که باشگاه مشتریان را هر چه سریع تر راه اندازی کنند.

توسعه فناور پویا فراز

برای طراحی باشگاه مشتریان یک سری اصول قوانین و نکات مهم وجود دارد. بدون داشتن برنامه ریزی خاصی یا یک استراتژی اصولی نمی‌ توانید باشگاه مشتریان را راه بیندازید. اگر به دنبال موفقیت هر چه بیشتر خود هستید و می خواهید محصولات و خدمات خود را بیشتر معرفی کنید، و یا حتی اگر به این فکر می کنید که مشتریان قدیمی خود را مجدداً جذب کنید، حتماً و حتماً به باشگاه مشتریان نیاز خواهید داشت.

باشگاه مشتریان این فرصت را فراهم می کند که مجموعه ‌ای از خدمات یا سرویس ها در کنار یکدیگر به مشتری معرفی شوند. باشگاه مشتریان یک هدف نیست اما می تواند شرکت را برای دسترسی به هدف فروش بیشتر یاری رساند.

در ادامه مطلب درباره مهمترین نکات و اصول طراحی باشگاه مشتریان صحبت می کنیم. شاید وقت آن رسیده است که در این باره کمی حرفه ای تر و دقیق تر فکر کنید.

طراحی باشگاه مشتریان

5 نکته اصلی که در طراحی باشگاه مشتریان اهمیت دارد:

  • طراحی سیستم پاداش دهی یا امتیاز دهی

اولین نکته ‌ای که باید در طراحی باشگاه مشتریان در نظر بگیرید، قابلیت پاداش دهی و امتیاز دهی به مشتریان و کاربران شما است. زمانی به فروش بیشتر دست پیدا می کنید که امتیازی را به صورت رایگان به مشتری واگذار کنید. به طور مثال، اگر یک محصول گرانقیمت را می فروشید، در کنار آن، یک محصول بسیار ارزان را رایگان بدهید.

در باشگاه مشتریان باید برنامه ای ترتیب دهید که تخفیف ها، جایزه ها یا کد تخفیف برای فروش فصلی یا مواردی مشابه با این ها به آسانی قابل دسترسی باشد.

پیشنهادهایی که به عنوان پاداش و امتیاز در باشگاه مشتریان به مشتری می دهید باید جذاب باشد و در آنها ایجاد انگیزه کند تا محصولات و خدمات را بخرند. حتی می ‌توانید به ازای حجم مشخصی از خرید، امتیاز تخفیف را برای خریدهای بعدی به مشتری بدهید. مهارت های بازاریابی و فروش و تکنیک فروش محصولات در اینترنت اینجا به کمک شما می آیند.

  • امکان خرید وی آی پی (VIP)

یکی از اصول مهم در طراحی باشگاه مشتریان این است که قابلیتی را در این پلتفرم ایجاد کنید که برای مشتریان خاص یا ویژه شما فقط قابل دسترسی باشد. به این قابلیت معمولاً خرید VIP یا حساب VIP گفته می شود.

از حساب VIP می توانید برای جذب مشتریان وفادار و دائمی خود استفاده کنید. وقتی امتیازهای ویژه ‌ای را در پنل VIP باشگاه مشتریان قرار می دهید، مشتریان فعلی شما تشویق می شوند که از قابلیت ‌های این پنل استفاده کنند. به این ترتیب شما می توانید برخی از گزینه های فروش ویژه و پر سود خود را در پنل VIP بگذارید. دور از انتظار نیست که این پنل به سرعت رشد می کند و موجب سودآوری شما می شود.

پاداش دهی در باشگاه مشتریان

  • شناسایی بازار هدف و نیاز مشتری

یکی از نکات مهم در طراحی باشگاه مشتریان، شناسایی بازار هدف است. اگر مشتریان خود را نشناسید و نیازهای دقیق آنها را ندارید، چطور می توانید برنامه های جدید و جذاب برای فروش محصولات و خدمات ارائه دهید؟

ارتباط پیوسته با مشتری در پلتفرم باشگاه مشتریان، این فرصت را در اختیار شما می گذارد. با توجه به محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید، در همان حوزه، مشتریان را ارزیابی کنید و ببینید که از کدام نمونه از خدمات و محصولات شما بیشتر استقبال می‌کنند و از همین اهرم استفاده کنید و پنل باشگاه مشتریان را مدیریت نمایید.

  • طراحی باشگاه مشتریان بر اساس سیستم وفاداری مشتری

یکی از قواعد اصول طراحی باشگاه مشتریان این است که قابلیتی را در این پلتفرم قرار دهید که بتواند مشتریان را بر اساس وفاداری آنها رتبه بندی کند. وقتی مشتریان وفادار شما خرید می کنند، قطعاً بر اساس این ویژگی امتیاز بیشتری به دست می آورند. هر بار که امتیاز آنها افزایش پیدا کند، می توانید قابلیت های بالاتری را به آنها ارائه دهید.

به طور مثال اگر خرید مشتری تا سقف مشخصی باشد، پس از آن می تواند کد تخفیف ۵۰ درصدی یا خرید کارت هدیه یا یک محصول خاص را به دلخواه انتخاب کند.

  • محیط کاربر پسند

علیرغم نکات فنی و تخصصی که در طراحی باشگاه مشتریان وجود دارد نباید از طراحی زیبا و محیط کاربر پسند آن غافل شد. طبیعتاً کاربران به سمت پلتفرم‌ هایی جذب می‌ شوند که از هر نظر جذاب باشد و کار کردن با آن نیاز به دانش تخصصی نداشته باشد. پنل کاربری باشگاه مشتریان باید ساده بوده و به راحتی مشتری بتواند از قسمت های مختلف آن استفاده کند.

جمع بندی

وقتی صحبت از طراحی باشگاه مشتریان به میان می آید یعنی قرار است یک پلتفرم گسترده و کارآمد را طراحی کنید که در راستای وب سایت و شبکه های اجتماعی برای شما مخاطب و مشتری جذب کنند. این کار را به شرکت های طراح حرفه ای در اصفهان واگذار کنید. داشتن یک باشگاه مشتریان قوی، نیازمند تدوین استراتژی برنامه ریزی دقیق است.

اگر شرکتی دارید که صاحب وب سایت هستید یا کسب و کار شما آنلاین است و به صورت اینترنتی فعالیت می کنید، حتماً درباره طراحی باشگاه مشتریان برنامه ریزی مجزایی در نظر بگیرید. سرمایه کافی را برای این کار اختصاص دهید و مطمئن باشید با مدیریت قوی، فروش چند برابر را تجربه خواهید کرد.

بهترین شرکت در اصفهان برای طراحی و ساخت باشگاه مشتریان با رعایت نکات مهم، پیشنهادهایی را به شما می دهد که می توانید بر اساس آن ها به درآمد بیشتری برسید. این روش ها به شما کمک می کنند مشتریان قدیمی را حفظ کنید؛ مشتریان جدید به دست بیاورید و با تمام آنها ارتباط مثبت برقرار کنید. سعی کنید اهداف خود را مشخص کنید و امتیازات جذابی را در نظر بگیرید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *