اصول طراحی باشگاه مشتریان

طراحی باشگاه مشتریان – برنامه نویسی باشگاه مشتریان

طراحی باشگاه مشتریان یکی از ابزارهای قوی در حوزه دیجیتال مارکتینگ بازاریابی و فروش است. بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی به واسطه باشگاه‌ مشتریان، فروش خود را چندین برابر کرده‌اند. دسترسی به یک فروش میلیونی یا حتی میلیاردی در طول چند ماه می تواند از طریق باشگاه مشتریان میسر شود. باشگاه مشتریان، در تعریف ساده، یک پلتفرم مخصوص مشتریان است که باعث می ‌شود تعاملات از طریق پنل کاربری با یک کسب و کار بر قرار شود. هر کسب و کار آنلاین به ویژه شرکت ها و سازمان های بزرگ نیاز دارند که باشگاه مشتریان را هر چه سریع تر راه اندازی کنند.

توسعه فناور پویا فراز

برای طراحی باشگاه مشتریان یک سری اصول قوانین و نکات مهم وجود دارد. بدون داشتن برنامه ریزی خاصی یا یک استراتژی اصولی نمی‌ توانید باشگاه مشتریان را راه بیندازید. اگر به دنبال موفقیت هر چه بیشتر خود هستید و می خواهید محصولات و خدمات خود را بیشتر معرفی کنید، و یا حتی اگر به این فکر می کنید که مشتریان قدیمی خود را مجدداً جذب کنید، حتماً و حتماً به باشگاه مشتریان نیاز خواهید داشت. برای دریافت مشاوره رایگان با مهندس پویا قندی تماس بگیرید!

باشگاه مشتریان این فرصت را فراهم می کند که مجموعه ‌ای از خدمات یا سرویس ها در کنار یکدیگر به مشتری معرفی شوند. باشگاه مشتریان یک هدف نیست اما می تواند شرکت را برای دسترسی به هدف فروش بیشتر یاری رساند. در ادامه مطلب درباره مهمترین نکات و اصول طراحی باشگاه مشتریان صحبت می کنیم. شاید وقت آن رسیده است که در این باره کمی حرفه ای تر و دقیق تر فکر کنید.

طراحی باشگاه مشتریان

5 نکته اصلی که در طراحی باشگاه مشتریان اهمیت دارد:

 • طراحی سیستم پاداش دهی یا امتیاز دهی

اولین نکته ‌ای که باید در طراحی باشگاه مشتریان در نظر بگیرید، قابلیت پاداش دهی و امتیاز دهی به مشتریان و کاربران شما است. زمانی به فروش بیشتر دست پیدا می کنید که امتیازی را به صورت رایگان به مشتری واگذار کنید. به طور مثال، اگر یک محصول گرانقیمت را می فروشید، در کنار آن، یک محصول بسیار ارزان را رایگان بدهید. در باشگاه مشتریان باید برنامه ای ترتیب دهید که تخفیف ها، جایزه ها یا کد تخفیف برای فروش فصلی یا مواردی مشابه با این ها به آسانی قابل دسترسی باشد.

پیشنهادهایی که به عنوان پاداش و امتیاز در باشگاه مشتریان به مشتری می دهید باید جذاب باشد و در آنها ایجاد انگیزه کند تا محصولات و خدمات را بخرند. حتی می ‌توانید به ازای حجم مشخصی از خرید، امتیاز تخفیف را برای خریدهای بعدی به مشتری بدهید. مهارت های بازاریابی و فروش و تکنیک فروش محصولات در اینترنت اینجا به کمک شما می آیند.

 • امکان خرید وی آی پی (VIP)

یکی از اصول مهم در طراحی باشگاه مشتریان این است که قابلیتی را در این پلتفرم ایجاد کنید که برای مشتریان خاص یا ویژه شما فقط قابل دسترسی باشد. به این قابلیت معمولاً خرید VIP یا حساب VIP گفته می شود. از حساب VIP می توانید برای جذب مشتریان وفادار و دائمی خود استفاده کنید. وقتی امتیازهای ویژه ‌ای را در پنل VIP باشگاه مشتریان قرار می دهید، مشتریان فعلی شما تشویق می شوند که از قابلیت ‌های این پنل استفاده کنند. به این ترتیب شما می توانید برخی از گزینه های فروش ویژه و پر سود خود را در پنل VIP بگذارید. دور از انتظار نیست که این پنل به سرعت رشد می کند و موجب سودآوری شما می شود.

پاداش دهی در باشگاه مشتریان

 • شناسایی بازار هدف و نیاز مشتری

یکی از نکات مهم در طراحی باشگاه مشتریان، شناسایی بازار هدف است. اگر مشتریان خود را نشناسید و نیازهای دقیق آنها را ندارید، چطور می توانید برنامه های جدید و جذاب برای فروش محصولات و خدمات ارائه دهید؟ ارتباط پیوسته با مشتری در پلتفرم باشگاه مشتریان، این فرصت را در اختیار شما می گذارد. با توجه به محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید، در همان حوزه، مشتریان را ارزیابی کنید و ببینید که از کدام نمونه از خدمات و محصولات شما بیشتر استقبال می‌کنند و از همین اهرم استفاده کنید و پنل باشگاه مشتریان را مدیریت نمایید.

 • طراحی باشگاه مشتریان بر اساس سیستم وفاداری مشتری

یکی از قواعد اصول طراحی باشگاه مشتریان این است که قابلیتی را در این پلتفرم قرار دهید که بتواند مشتریان را بر اساس وفاداری آنها رتبه بندی کند. وقتی مشتریان وفادار شما خرید می کنند، قطعاً بر اساس این ویژگی امتیاز بیشتری به دست می آورند. هر بار که امتیاز آنها افزایش پیدا کند، می توانید قابلیت های بالاتری را به آنها ارائه دهید. به طور مثال اگر خرید مشتری تا سقف مشخصی باشد، پس از آن می تواند کد تخفیف ۵۰ درصدی یا خرید کارت هدیه یا یک محصول خاص را به دلخواه انتخاب کند.

 • محیط کاربر پسند

علیرغم نکات فنی و تخصصی که در طراحی باشگاه مشتریان وجود دارد نباید از طراحی زیبا و محیط کاربر پسند آن غافل شد. طبیعتاً کاربران به سمت پلتفرم‌ هایی جذب می‌ شوند که از هر نظر جذاب باشد و کار کردن با آن نیاز به دانش تخصصی نداشته باشد. پنل کاربری باشگاه مشتریان باید ساده بوده و به راحتی مشتری بتواند از قسمت های مختلف آن استفاده کند.

نکته طلایی در طراحی باشگاه مشتریان

وقتی صحبت از طراحی باشگاه مشتریان به میان می آید یعنی قرار است یک پلتفرم گسترده و کارآمد را طراحی کنید که در راستای وب سایت و شبکه های اجتماعی برای شما مخاطب و مشتری جذب کنند. این کار را به شرکت های طراح حرفه ای در اصفهان واگذار کنید. داشتن یک باشگاه مشتریان قوی، نیازمند تدوین استراتژی برنامه ریزی دقیق است. اگر شرکتی دارید که صاحب وب سایت هستید یا کسب و کار شما آنلاین است و به صورت اینترنتی فعالیت می کنید، حتماً درباره طراحی باشگاه مشتریان برنامه ریزی مجزایی در نظر بگیرید. سرمایه کافی را برای این کار اختصاص دهید و مطمئن باشید با مدیریت قوی، فروش چند برابر را تجربه خواهید کرد.

بهترین شرکت در اصفهان برای طراحی و ساخت باشگاه مشتریان با رعایت نکات مهم، پیشنهادهایی را به شما می دهد که می توانید بر اساس آن ها به درآمد بیشتری برسید. این روش ها به شما کمک می کنند مشتریان قدیمی را حفظ کنید؛ مشتریان جدید به دست بیاورید و با تمام آنها ارتباط مثبت برقرار کنید. سعی کنید اهداف خود را مشخص کنید و امتیازات جذابی را در نظر بگیرید.

طراحی نرم ‌افزار باشگاه مشتریان

باشگاه مشتریان یکی از روش ‌های نوین و بسیار کارآمد در بازاریابی دیجیتال می ‌باشد. امروزه طراحی نرم ‌افزار باشگاه مشتریان به یکی از مهم‌ ترین مسائل برای یک فروشگاه اینترنتی یا شرکت ‌های خصوصی فروش محصولات و خدمات مختلف تبدیل شده است. در این مقاله سعی می ‌کنیم مهم ‌ترین ویژگی ‌هایی را که باید در هنگام طراحی نرم ‌افزار حرفه ای باشگاه مشتریان در نظر بگیرید را برایتان بازگو کنیم. با ما همراه باشید.

الزامات غیر فنی برای طراحی نرم ‌افزار باشگاه مشتریان

استراتژی ‌های باشگاه مشتریان از هر صنعت به صنعت دیگر و اغلب حتی در بخش ‌های مختلف یک صنعت متفاوت است. به همین دلیل، طراحی نرم ‌افزار باشگاه مشتریان می ‌تواند بسیار متفاوت باشد. بر اساس تجربه ما، هر طراحی نرم ‌افزار برای باشگاه مشتریان به طور کلی بر روی حفظ مشتری‌ های خود و اضافه کردن مشتریان جدید کار می‌ کند.

در این راستا، سه محور پاداش، واجد شرایط بودن و زمان‌ بندی بسیار مهم است. وقتی تماشا می ‌کنید که چگونه بزرگ ‌ترین برندها برای افزایش وفاداری مشتریان خود مبارزه می ‌کنند، متوجه می ‌شوید که آن‌ ها پاداش ‌های بی ‌شماری را در طراحی ویژه نرم ‌افزار باشگاه مشتریان خود دارند. دلیل این امر این است که گاهی اوقات، یک تغییر جزئی در پاداش یک معامله می ‌تواند به یک کمپین تعامل و جریان غیرمنتظره تبدیل شود. به همین دلیل ضروری است که طراحی نرم‌ افزار باشگاه مشتریان شما چندین نوع پیشنهاد تبلیغاتی را پوشش دهد، ازجمله:

 • ارسال رایگان برای مشتریان وفادار انجام بدهد.
 • مشتری یک محصول را بخرد و یک محصول هدیه بگیرد.
 • مشتری تخفیفات حجمی بگیرد.
 • مشتری کارت هدیه دریافت نماید و …

زمانی که پلتفرم باشگاه مشتریان شما انواع مختلفی از موارد را پیشنهاد می ‌دهد، بازاریابان شما می ‌توانند مانور بیشتری برای ایجاد سود مشتری بدهند و در نتیجه، مشتریان شما ماندگار شده و بر تعدادشان اضافه می ‌شود. از جمله مواردی که واجد شرایط بودن مشتریان برای طراحی نرم ‌افزار ویژه باشگاه مشتریان را مشخص می ‌کند، می‌ توان به شرایط زیر اشاره کرد:

 • ویژگی ‌های مشتری، خریدها و تاریخچه بازخرید پاداش
 • ساختار و حجم سفارش
 • رویدادهای سفارشی

جدای از ایجاد بخش ‌های مشتریان واجد شرایط برای تبلیغات مختلف، ممکن است بخواهید سطوح مختلف از برنامه ‌هایی برای مشتریان وفادار را ایجاد کنید. این کار می ‌تواند به جذاب ‌تر کردن برنامه وفاداری شما برای مشتریان کمک کند. مشتریان وفادار می ‌توانند بر اساس خریدهایشان یا سایر قوانین کسب درآمد، مانند رویدادهای سفارشی، واجد شرایط متفاوتی باشند.

محدودیت ‌های بودجه در طراحی نرم ‌افزار باشگاه مشتریان

هنگام طراحی نرم ‌افزار باشگاه مشتریان باید حواستان به میزان بودجه و مدیریت آن نیز باشد. بازاریابی شما باید گزینه ‌ای برای محدود کردن تعداد پاداش ‌ها از قبل داشته باشد. چندین راه برای این کار وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • موارد امتیازدهی به ازای هر مشتری مشخص شود.
 • کل بازخریدها برای یک کمپین معین انجام شود. مثلاً 500 مشتری اول واجد شرایط هستند.
 • مجموع مبلغ تخفیف در یک کمپین مشخص شود.
 • ارزش کل سفارش در یک کمپین واحد مشخص شود.
 • همچنین می ‌توانید محدودیت‌ هایی برای کسب امتیاز در هر قانون کسب درآمد ایجاد کنید.

این موارد می ‌تواند به مدیریت بودجه شما برای ایجاد تعامل با مشتری و جلوگیری از خریدهای فریبنده کمک کند. زیرا در برخی موارد، اعضای باشگاه مشتریان می ‌توانند از معیارهای کسب امتیاز سوء استفاده کنند و یک برنامه بدون محدودیت می ‌تواند بر وضعیت مالی کسب‌وکار شما تأثیر منفی بگذارد. به همین دلیل بسیار مهم است که تعداد دفعاتی را که مشتریان می ‌توانند از یک اقدام خاص در یک بازه زمانی خاص استفاده کنند، محدود کنیم.

اصول طراحی نرم‌افزار باشگاه مشتریان

در یک طراحی نرم‌ افزار باشگاه مشتریان خوب علاوه بر مواردی که تاکنون برایتان توضیح دادیم، باید به اصول زیر به‌ طور کامل توجه شود:

 • توزیع و ارتباطات
 • قرار دادن کمپین باشگاه مشتریان جلوی چشم مشتری!
 • بازاریابی مناسب و کارآمد برای باشگاه مشتریان
 • پیگیری و گزارش
 • مدیریت و نگهداری از باشگاه مشتریان به‌طور مناسب و پایدار

الزامات فنی برای طراحی نرم ‌افزار باشگاه مشتریان

در هنگام طراحی نرم ‌افزار خوب باشگاه مشتریان باید به برخی الزامات فنی نیز توجه شود. به ‌عنوان ‌مثال، در بالای موتور پاداش، باید یک وب API بسازید. زیرا کانال ‌های بازاریابی به‌ قدری تغییر می‌ کنند که باید برنامه پاداش مشتریان را مطابق آن ‌ها جلو ببرید. در غیر این صورت، طراحی شما منسوخ می ‌شود و در آینده کاربرد چندانی نخواهد داشت. سایر موارد فنی که باید به آن ‌ها توجه شود، عبارت ‌اند از:

 • رابط نقاط تماس مشتری
 • کمپین ‌های وفاداری قابل برنامه ‌ریزی
 • وب هوک ها
 • احراز هویت و نظارت
 • پشتیبانی مشتری

طراحی نرم ‌افزار باشگاه مشتریان یک موضوع بسیار گسترده و متغیر است که نیاز به آموزش ‌های گسترده ‌ای دارد. با این‌ حال، در این مقاله سعی کردیم مهم ‌ترین مواردی که باید در یک طراحی خوب برای باشگاه مشتریان به آن‌ ها توجه شود را برایتان بازگو کنیم که امیدواریم برایتان مفید بوده باشد.

طراحی کارت باشگاه مشتریان

طراحی کارت باشگاه مشتریان می‌ تواند تأثیر بسزایی در مشتری یابی شما و رونق کسب‌وکارتان داشته باشد. در واقع، کارت باشگاه مشتریان به برخی از مشتریان تعلق می ‌گیرد و اگر به‌ درستی طراحی شود، باعث خواهد شد مشتریان بیشتری برای داشتن این کار راغب باشند. در نتیجه، سعی می ‌کنند آن را به دست آورند و در این مسیر به نفع کسب‌وکار شما کار خواهند کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با طراحی انواع کارت باشگاه مشتریان آشنا کنیم.

در طراحی کارت باشگاه مشتریان به چه مواردی باید توجه شود؟

در یک طراحی کارت باشگاه مشتریان خوب، شما می‌ توانید به مشتریان وفادار خود پاداش دهید که این کار یک ترفند بازاریابی است و باعث بازگشت آن ‌ها می ‌شود. برای این کار از کارت‌ های وفاداری زیبا استفاده کنید که دارای نام تجاری شما باشند. بدین منظور می ‌توانید الگوهای حرفه‌ ای طراحی شده را کاوش کنید تا الهام بگیرید، سپس یکی از آن ‌ها را انتخاب کرده و تغییرات مورد نیاز برای هماهنگ ‌سازی با کسب‌وکار خودتان را بر روی آن انجام دهید.

این کارت هم باید وجود فیزیکی داشته باشد و هم برای تمامی نیازهای خرید آنلاین و کسب‌وکار خود یک نسخه دیجیتال از آن ایجاد کنید. به ‌عنوان ‌مثال، برای برخی از کسب‌وکارها، طراحی کارت حرفه ای باشگاه مشتریان با رنگ‌ های زیر انتخاب می ‌شوند تا بازتاب بیشتری داشته باشند:

 • کارت باشگاه مشتریان پیتزافروشی با رنگ زرد
 • کارت باشگاه مشتریان کافه با رنگ آبی
 • کارت باشگاه مشتریان مدیتیشن با رنگ سبز و …

نحوه طراحی کارت باشگاه مشتریان

برای اینکه یک طراحی کارت باشگاه مشتریان خوب انجام دهید، می ‌توانید از مراحل زیر پیروی نمایید:

 • از الگوهای آماده قبلی الهام بگیرید.

هزاران الگوی طراحی شده حرفه‌ای از کارت باشگاه مشتریان در اینترنت وجود دارد که با یک جست‌وجوی ساده به آن‌ ها می رسید. این جست‌وجو باید بر اساس پلتفرم، وظیفه کار شما، زیبایی، خلق‌وخو و رنگ برای مشتریان خاص شما باشد. هنگامی ‌که یک طرح مناسب برای شروع پیدا کردید، آن را ذخیره کنید تا بتوانید روی آن کار نمایید.

 • طرح مورد نظر را شخصی‌سازی کنید.

راه ‌های زیادی برای شخصی ‌سازی طراحی کارت حرفه ای باشگاه مشتریان شما وجود دارد. به ‌عنوان‌ مثال، می ‌توانید فونت را تغییر دهید، تصاویری از عکس ‌های خود منتشر کنید و آن را طبق سلیقه خود و مشتریانتان سفارشی ‌سازی کنید.

 • طراحی خود را خاص‌تر کنید.

بعد از اینکه طرح اولیه را انتخاب کردید و موارد سفارشی ‌سازی را نیز روی آن اعمال نمودید، وقت خاص ‌تر کردن طراحی کارت برای باشگاه مشتریان برای جلوتر بودن از رقیبان است. این کار باعث جذب مشتریان بیشتر خواهد شد. به ‌عنوان‌ مثال، برای این کار در نوع کارت آنلاین می ‌توانید استیکرهای متحرک را اضافه کنید یا یک انیمیشن متنی اعمال کنید.

 • با تغییر اندازه در طراحی کارت حرفه ای باشگاه مشتریان آن را با همه برنامه ‌ها هماهنگ کنید.

زمان روزهایی که مجبور بودند ابعاد تصویر را برای هر پلتفرم به خاطر بسپارند، بسیار گذشته است. هنگامی ‌که به طرحی که دوست دارید رسیدید، می‌ توانید به‌ راحتی، آن را برای هر شبکه اجتماعی با استفاده از ویژگی ‌های دستی و خودکار جادویی تغییر اندازه تغییر دهید. برای این کار در برخی از نرم ‌افزارهای طراحی می ‌توانید پروژه را کپی کنید، تغییر اندازه را بزنید و پلتفرمی را که می‌خواهید با آن سازگار کنید، انتخاب کنید و هوش مصنوعی، مابقی موارد را بر عهده خواهد گرفت. در نتیجه، محتوای شما در کسری از زمان برای همه کانال‌ های اجتماعی و آنلاین آماده می‌شود.

 • طراحی کارت باشگاه مشتریان را ذخیره و به اشتراک بگذارید.

پس از تکمیل طراحی کارت باشگاه مشتریان، باید آن را بین مشتریان خود در بخش باشگاه مشتریان انتشار دهید. یادتان باشد با هر نرم ‌افزاری که برای طراحی کارت ویژه باشگاه مشتریان از آن استفاده می ‌کنید، حتماً تمامی مراحل را ذخیره کنید تا بعد از مدتی اگر خواستید تغییراتی را روی طراحی اعمال کنید، به‌ راحتی بتوانید این کار را انجام دهید و نیاز به طراحی مجدد نباشد.

تأثیر سپردن طراحی کارت باشگاه مشتریان به یک فرد حرفه ‌ای

شما می ‌توانید طراحی کارت باشگاه مشتریان را به شرکت‌ هایی که این کار را به ‌صورت تخصصی انجام می‌ دهند، بسپارید. آن ‌ها دیدگاه جزئی ‌تری نسبت به طراحی دارند و می ‌دانند دقیقاً از چه طرح ‌ها و رنگ‌ هایی برای کسب‌وکار شما استفاده کنند تا بازده بیشتری داشته باشید. بنابراین اگرچه برای این کار باید هزینه کنید، اما با یک طراحی کارت حرفه ‌ای باشگاه مشتریان، چندین برابر این هزینه در مدت کوتاهی به شما باز خواهد گشت.

برنامه ‌های مختلفی برای طراحی کارت باشگاه مشتریان وجود دارند که هر کدام می ‌توانند موارد متفاوتی را برای طراحی شما انجام دهند. اینکه کدام برنامه برای شما مناسب ‌تر است، به هدفتان از انجام این طراحی و نوع کسب و کارتان بستگی دارد. اما به ‌طور کلی، این طراح است که با توجه به مهارت ‌های خاص خود، یک برنامه را انتخاب کرده و تمامی مواردی که شما نیاز دارید را روی کارت باشگاه مشتریان اعمال خواهد کرد.

باشگاه مشتریان در اصفهان

باشگاه مشتریان در اصفهان در واقع به یک روش کارآمد و موثر گفته می ‌شود که در قالب یک پلتفرم بزرگ، ارتباط مشتریان و مدیریت سایت یا عوامل فروش را بهتر برقرار می سازد. از آنجایی که کسب و کارهای اینترنتی روز به روز در حال پیشرفت هستند، جذب مشتریان جدید، رضایتمندی مشتریان و ارتباط موثر با مخاطبان، یکی از اسرار و رموز موفقیت در این حوزه پر رقابت است. باشگاه مشتریان کمک می کند مخاطبان را به مشتری تبدیل کنید و با مشتری های قبلی خود هم همچنان ارتباط مداوم داشته باشید.

در راستای باشگاه مشتریان در اصفهان، تمام کسب و کارها می توانند در یک پلتفرم جامع و جدید، مشتریان قبلی خود را حفظ کنند و در نتیجه، فروش خود را افزایش دهند. باشگاه مشتریان باید یک سری خصوصیات و ویژگی هایی داشته باشد که باعث شود مشتری های یک کسب و کار همیشه مایل به استفاده از آن باشند. هر آنچه از تخفیف های فصلی، فروش ویژه، ایمیل مارکتینگ، ارسال پیامک، پشتیبانی فروش و نظایر اینها در خرید و فروش اینترنتی می شناسید، به نوعی به باشگاه مشتریان مربوط می شود.

توسعه فناور پویا فراز

شاید علاقه داشته باشید که بدانید طراحی باشگاه مشتریان در اصفهان چگونه است و چه اهمیتی دارد؛ اگر هم صاحب یک کسب و کار هستید شاید به این فکر می ‌کنید که آماده کردن باشگاه مشتریان برای کسب و کار خود چقدر هزینه در بر خواهد داشت؟ سوال مهم دیگر هم وجود دارد و آن این است که آیا اگر باشگاه مشتریان را راه اندازی کنیم، همچنان باید دیجیتال‌مارکتینگ را ادامه بدهیم یا خیر؟ در قسمت های بعدی درباره این مفاهیم و مسائل بیشتر صحبت می کنیم. برای اطلاع از قیمت سامانه باشگاه مشتریان با شرکت پویا فراز تماس حاصل فرمایید!

طراحی باشگاه مشتریان

اهمیت و مزایای باشگاه مشتریان در اصفهان

باشگاه مشتریان در اصفهان یک اهرم جلو برنده است. تمام شرکت ها و کسب و کارهای آنلاین به این امکانات نیاز دارند. مهمترین مزیتی که باشگاه مشتریان فراهم می‌کند این است که برندسازی را تقویت کرده و تعاملات بین کسب و کار و مشتریان را ساده تر و حرفه ای تر خواهد کرد. در هر کسب و کاری که فعالیت دارید باید به برندسازی در دنیای اینترنت فکر کنید. شاید تعجب کنید اما رقبای شما در حال حاضر، میلیون ها تومان سرمایه اختصاص داده اند تا باشگاه مشتریان را به صورت حرفه‌ای و قری راه‌اندازی کنند. همین کار باعث می شود فروش آنها بیشتر از شما باشد.

طراحی باشگاه مشتریان در اصفهان به شما کمک می کند که محصولات و خدماتتان را ارزشمندتر جلوه دهید و تبلیغات را بر اساس نیاز مخاطب برنامه ریزی کنید. ارتباط مداوم با مشتری ها و مخاطب ها، مشکلات آنها را به شما نشان می دهد؛ در نتیجه استراتژی طراحی و تولید محصول یا ارائه خدمات را بر همان اساس انجام خواهید داد. حفظ مشتریان فعلی یک شرکت، کار تقریباً دشواری است. هزاران رقیب وجود دارند که می ‌توانند مشتریان شما را به سمت خود جذب کنند. اگر باشگاه مشتریان داشته باشید می ‌توانید ارتباط بهتری با مشتری برقرار کنید و محصولات و خدمات را از طریق ارزش گذاری و قیمت گذاری ارائه دهید.

آموزش راه اندازی باشگاه مشتریان

مهم ترین ویژگی های باشگاه مشتریان چیست؟

شاید تا به اینجای مطلب قانع شده اید که طراحی و راه اندازی باشگاه مشتریان در اصفهان چقدر به نفع شما خواهد بود! طراحی این قابلیت بر عهده شما نیست؛ شرکت های حرفه ای دیجیتال مارکتینگ در اصفهان این امکانات را در اختیار شما قرار می دهند اما قبل از آن، بهتر است بدانید که مهمترین ویژگی های یک باشگاه مشتریان خوب چیست. وقتی قرار است باشگاه مشتریان راه اندازی کنید، یعنی برای محصولات و خدمات خود باید به گونه ‌ای برنامه‌ ریزی کرده باشید که فروش همراه با تخفیف یا خرید همراه با یک جایزه به مشتری و مخاطب ارائه شود. در باشگاه مشتریان، شما باید پیشنهادهای جذابی را ارائه دهید؛ چیزی که مخاطب را به خرید کردن تشویق می کند.

طراحی باشگاه مشتریان در اصفهان به منزله این است که بستری را فراهم می کنید تا کمپین های خود را راه اندازی نمایید. کمپین هایی که بین مشتریان فعلی و مشتریان جدید وجود دارد، تعاملات آنها را بالاتر می‌برد و این یعنی معرفی محصولات و خدمات شما به صورت ویروسی انجام خواهد گرفت. وقتی در باشگاه مشتریان فعالیت می کنید، حتماً استراتژی داشته باشید. اگر یک مشتری برای خرید با شما ارتباط برقرار کرد، پیشنهادهایی را به او بدهید که از بین چند گزینه بتواند بهترین را انتخاب کند. مهارت های بازاریابی و فروش، مذاکره در فروش و ارتباط با مشتری برای فعالیت در باشگاه مشتریان در اصفهان ضرورت دارد.

راه اندازی باشگاه مشتریان در اصفهان

مهمترین چالش‌ های باشگاه مشتریان در اصفهان چیست؟

شاید طراحی باشگاه مشتریان در اصفهان باعث تقویت برندسازی شما و افزایش فروش شود اما نباید از برخی معایب یا چالش ها در این حوزه غافل شد. وقتی شما باشگاه مشتریان را راه اندازی می کنید، طبیعتاً مشتریان و مخاطبان شما وارد پنل کاربری می ‌شوند و از آن طریق ارتباطات برقرار خواهد شد. در این شرایط است که یک مشکل ایجاد می شود و آن هم عدم وارد کردن اطلاعات صحیح از سوی مشتری در پنل کاربری است. اگر قرار باشد شما از اطلاعات مخاطبان در باشگاه مشتریان برای استراتژی بازاریابی و فروش استفاده کنید، مشکل فوق شما را دچار دردسر می کند؛ چون اطلاعات کافی و اطلاعات معتبری ندارید که به آنها استناد کنید!!

یکی دیگر از مهمترین چالش های باشگاه ‌مشتریان در اصفهان، دنیای پر رقابت اینترنت است. فعالیت در دنیای اینترنت، بدون برنامه ریزی و استراتژی عملاً اتلاف وقت و هزینه است. نمی ‌توانید برای باشگاه مشتریان در اصفهان برنامه ریزی کنید بدون این که کسب و کار شما هدف یا استراتژی خاصی داشته باشد. قبل از اینکه باشگاه مشتریان را راه اندازی کنید، اهداف جزئی و کلی کسب و کار خود را بنویسید. آیا می خواهید فروش خود را افزایش دهید؟ یا به این فکر می کنید که ترافیک بیشتری را به سایت خود جذب کنید؟ باید طرح آماده فروش داشته باشید. به این فکر کنید که در باشگاه مشتریان قرار است چه پیشنهادهای جذابی را به مشتری بدهید که در اولین گزینه، منجر به خرید شود.

برای هر تعاملی با مشتری از طریق باشگاه مشتریان در اصفهان نیاز دارید که به آنها انگیزه بدهید. قبل از آن باید خودتان یک مدیر با انگیزه باشید. سعی کنید امتیازات خوبی را به مشتری بدهید تا هم وفادار بماند و هم بتواند کسب و کار شما را به سایرین معرفی کند. بازخوردها را جمع آوری و ارزیابی نمایید. شاید در نگاه اول، طراحی باشگاه مشتریان چالش برانگیز و پرهزینه باشد اما اگر به واسطه مشاور مناسب و حرفه ‌ای این کار را دنبال کنید، قطعاً به سودآوری می ‌رسید.

اهداف باشگاه مشتریان

باشگاه مشتریان در تهران

باشگاه مشتریان در تهران یکی از مهم ‌ترین قسمت ‌ها برای هر کسب‌وکار مجازی و حقیقی است. اگر تنها کمی تحقیق کرده باشید، متوجه خواهید شد که بیشترین بازدیدها و فروش ‌ها در رابطه با هر نوع محصول و خدماتی در ایران در تهران اتفاق می‌ افتد. به همین دلیل، باشگاه مشتریان تهران از اهمیت خاص‌ تری نسبت به سایر شهرهای کشور برخوردار است.

به ‌طور کلی نیز وجود باشگاه مشتریان یکی از روش ‌های عالی و نوین بازاریابی است که اگر به‌ صورت حرفه ‌ای و درست انجام شود، تفاوت بسیار زیادی در نتیجه کار و رونق بیزینس شما ایجاد خواهد کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با باشگاه مشتریان تهران آشنا کنیم.

آیا مدیریت باشگاه مشتریان در تهران برای کسب‌وکار شما ضروری است؟

شاید شما تصور کنید که باشگاه ‌های مشتریان همیشه وجود داشته ‌اند، اما در واقع، ایده باشگاه مشتریان برای اولین بار در اواخر دهه 1970 در ایالات ‌متحده مطرح شد. American Airlines زمانی که برنامه پروازهای خود (AAdvantage) را راه ‌اندازی کرد، یک شرکت پیشگام در زمینه باشگاه مشتریان بود. در نتیجه این اقدام، رقابت، افزایش یافت و تعداد مشتریان این شرکت رشد چشمگیری پیدا کرد که دیگر تجار را به داشتن باشگاه مشتریان راغب نمود.

در این باشگاه، امریکن ایرلاینز گامی را برداشت که یک تفاوت عمده را در دنیای بزرگ و عجیب بازاریابی ایجاد کرد. این شرکت در باشگاه مشتریان خود به مسافران، مزایایی برای بلیط ‌های رایگان – به ‌عنوان پاداش- داد که به نفع مشتریان بود و با استقبال بی نظیری مواجه شد. این باشگاه در حال حاضر بیش از 67 میلیون عضو دارد.

بنابراین، این تاریخچه مشخص می ‌کند که اگر شما نیز، هم ‌اکنون به دنبال یک باشگاه مشتریان در تهران باشید و همه قسمت ‌های آن را با مشاوره با یک شرکت حرفه ‌ای در این زمینه به بهترین وجه طراحی کنید، در چند سال آینده، تعداد مشتریان وفادار شما به ‌شدت افزایش پیدا خواهد کرد. در نتیجه، رونق کسب‌وکارتان چند برابر می ‌شود.

بنابراین داشتن باشگاه مشتریان، مانند مزرعه ‌ای است که هر ساله می ‌توانید از آن محصول زیادی برداشت کنید و خاکش چنان حاصلخیز است که هر سال با نگهداری و توسعه مناسب محصول بیشتری از سال گذشته به شما می ‌دهد.

باشگاه مشتریان در تهران چیست و چرا باعث افزایش فروش می ‌شود؟

باشگاه مشتریان، برنامه ‌ای است که در ازای وفاداری مشتری به شرکت (که در طول روند خریدها یا گرفتن خدمات آشکار می‌ شود) به گروه خاصی از مشتریان از بین مشتریان فعلی شرکت، مزایایی ارائه می‌ دهد. به همین دلیل در برخی از کشورها به آن، برنامه وفاداری مشتریان نیز گفته می ‌شود.

این مزایا را می ‌توان به‌صورت کد تخفیف، محصولات رایگان، مزایای قابل دریافت در شرکت ‌های دیگر و موارد دیگر از این‌ دست ارائه کرد. یک باشگاه مشتریان اگر به ‌درستی و توسط افراد کار بلد طراحی شود، مشتریان شما را تشویق می ‌کند که در رابطه با کسب‌وکار شما (خواه یک تجارت فیزیکی باشد یا یک وب‌ سایت تجارت الکترونیک) به خرید ادامه دهند و مشتری همیشگی شما باشند.

جالب است بدانید طبق تحقیقات انجام شده، هزینه جذب هر مشتری جدید، 6/7 برابر بیشتر از هزینه فروش به مشتری فعلی است! علاوه بر این، یک مشتری که از قبل با شما آشنا باشد و به شما اعتماد داشته باشد، بیش از 60٪ بیشتر از یک مشتری جدید خرید می‌ کند! این آمار، اهمیت وجود باشگاه مشتریان در تهران را برای شما مشخص می ‌کند و نشان می‌ دهد وجود این شیوه در یک شرکت تا چه اندازه می ‌تواند به رونق آن و افزایش سود کمک کند.

آیا کسب‌وکار شما برای داشتن باشگاه مشتریان در تهران مناسب است؟

به ‌طور کلی و طبق آمار به ‌دست ‌آمده از باشگاه‌ های مشتریان موجود، راه ‌اندازی باشگاه مشتریان در تهران یک تلاش مثبت و سودآور است. اما آیا هر کسب‌وکاری برای راه ‌اندازی باشگاه مشتریان مناسب است؟ باید صادقانه بگوییم که مواردی وجود دارند که ایجاد یک باشگاه مشتریان برایشان مؤثر نیست. این‌ ها شرکت ‌هایی هستند که مشتریان آن ‌ها خریدهای خود را به ‌طور نامنظم و به‌ ندرت انجام می ‌دهند. در چنین مواردی، شرکت نمی‌ تواند مشتریان خود به ‌اندازه کافی بازگرداند و متعاقباً به آن اجازه می ‌دهد مزایایی را که برای مشتریان و خود شرکت ارزشمند است را ارائه دهد. به ‌عنوان ‌مثال، برای مشاغلی در زمینه بازسازی خانه، وکلای حوادث و غیره، راه‌ اندازی باشگاه مشتریان مناسب نیست.

اما تعداد این مشاغل محدود است و در بسیاری از تجارت ‌های امروزی، بخصوص تجارت ‌های الکترونیکی، وجود باشگاه مشتریان تهران از ضروریات محسوب می ‌شود. شما نمی‌ توانید به ‌صورت تک ‌تک از مشتریان خود بابت خریدشان تشکر کنید و این حس خوب را به آن ‌ها بدهید که مجدد به شرکت یا فروشگاه شما برگردند. این در حالی است که با مزایایی که در باشگاه مشتریان به آن ‌ها می‌دهید، خود به خود برای همه مشتریان وفادار، این عمل صورت می ‌گیرد. از طرفی، اگر طراحی و پاداش ‌های شما به نفع مشتری باشند، مشتریان جدید تلاش می‌ کنند تا در باشگاه مشتریان شما عضو شوند.

نکات مهم برای طراحی باشگاه مشتریان در تهران

طراحی باشگاه مشتریان در تهران، روند ساده ‌ای نیست. افراد متخصص در این زمینه باید همه جنبه ‌های کسب‌وکار شما را برای این طراحی در نظر بگیرند. اما برای اینکه خودتان نیز به ‌عنوان مدیریت این باشگاه، آگاهی بیشتری نسبت به مواردی که باید اعمال شوند داشته باشید، برخی از نکات مهم را در اینجا برایتان خواهیم گفت. در طراحی هر باشگاه مشتریان در تهران این موارد باید مورد توجه قرار بگیرند و بعد، طبق نوع کسب‌وکار، سفارشی‌ سازی شوند. این نکات عبارت‌اند از:

 • جمع‌آوری اطلاعات اولیه و تشکیل باشگاه مشتریان
 • تجزیه ‌و تحلیل داده ‌های قبلی شرکت یا فروشگاه
 • اطلاع ‌رسانی صحیح؛ زیرا مشتری باید درباره باشگاه مشتریان و مزایای آن بداند.
 • بررسی عادات خرید مشتریان و بهبود مداوم
 • بررسی نتایج باشگاه مشتریان، بعد از مدت ‌زمان مشخص

همان ‌طور که ملاحظه کردید، وجود باشگاه مشتریان در تهران برای هر کسب‌وکاری می ‌تواند نقشی بسیار پررنگ در بازاریابی داشته باشد. در واقع از طرفی، هزینه جذب مشتری جدید کمتر می ‌شود و از طرفی، میزان خرید مشتریان قبلی افزایش پیدا می‌کند. هر دوی این موارد در نهایت، سود کسب‌وکار شما را به‌ طور چشمگیری افزایش می‌دهند. به‌ طور کلی نیز ایجاد حس خوب در مشتریان باعث می ‌شود آن‌ ها علاقه بیشتری به بازگشت برای خرید یا گرفتن خدمات از شما داشته باشند. اگر باشگاه مشتریان شما به ‌درستی توسط متخصصین در این زمینه طراحی شود، باعث خواهد شد که افراد در تلاش باشند تا بتوانند جزو مشتریان خاص شما شده و وارد باشگاه مشتریانتان شوند.

باشگاه مشتریان در مشهد

مشهد یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت ایران است. به همین دلیل باشگاه مشتریان در مشهد می‌ تواند تأثیر بسزایی در جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قدیمی داشته باشد. در نتیجه، میزان فروش و سود کسب‌وکار شما را افزایش خواهد داد. شما می ‌توانید با یک طراحی خوب برای باشگاه مشتریان مشهد به‌ صورت بلند مدت، این روش بازاریابی نوین را انجام داده و سالیان سال از سود سرشار آن برخوردار شوید.

اما بسیار مهم است که این کار توسط افراد متخصص انجام شود؛ تا همه جوانب سنجیده شده و بهترین باشگاه مشتریان از نظر کاربرد و زیبایی برای کسب‌وکار شما طراحی شود. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد باشگاه مشتریان مشهد به شما عزیزان بدهیم.

توسعه فناور پویا فراز

آیا واقعاً برای کسب‌وکار خود نیاز به باشگاه مشتریان در مشهد دارم؟

همان‌ طور که در مقدمه نیز به آن اشاره کردیم، مشهد یکی از شهرهای صنعتی بزرگ کشور است که بازاریابی در آن به هر شیوه ‌ای می ‌تواند بازخورد خوبی داشته باشد. در حال حاضر، استفاده از باشگاه مشتریان در مشهد یکی از بهترین روش‌ ها برای جذب مشتریان بیشتر و نگه داشتن آن‌ ها به ‌عنوان مشتریان وفادار است.

شاید با یک نگاه کلی به این نتیجه برسید که باشگاه مشتریان مشهد چندان هم واجب نیست، اما اگر دقیق ‌تر نگاه کنید متوجه خواهید شد که در دنیای تجارت امروز، صرف ‌نظر از اندازه کسب‌وکار شما، رقابت بسیار شدید است. به همین دلیل داشتن باشگاه مشتریان در مشهد، مانند یک گنجینه برای شما عمل می ‌کند که باعث برتری مجموعه شما نسبت به رقبا خواهد شد و کسب‌وکار شما را رشد می ‌دهد.

اصول اولیه طراحی باشگاه مشتریان در مشهد

برای آنکه یک باشگاه مشتریان موفق در هر شهری داشته باشید، باید اصول اولیه آن را بدانید تا بتوانید نظارت بهتری بر طراحی آن داشته باشید. به ‌طورکلی، ما دو نوع مشتری دائمی و مشتری وفادار داریم. مشتری دائمی کسی است که به ‌طور فعال و پیوسته، محصولات و خدمات شما را نسبت به رقبا انتخاب می‌ کند. اما مشتریان وفادار در درجه بالاتری قرار دارند و کسانی هستند که نه‌ت نها همیشه از شما خرید می‌ کنند، بلکه فعالانه برند شما را به دوستان و خانواده خود توصیه می‌ کنند.

این دو گروه هستند که در قلب رشد کسب‌وکار شما قرار دارند و این دو گروه هستند که هسته مرکزی باشگاه مشتریان در مشهد را برای شما تشکیل خواهند داد. ایجاد این وفاداری برای موفقیت مستمر شما و در نتیجه افزایش سود روزافزون کسب و کار شما ضروری است.

در صورتی ‌که با تجزیه و تحلیل داده‌ های خود از فروش و مشتریان متوجه شوید که داده‌ های شما الگوی ثابتی از بازدید مشتریان عادی و وفادار از فروشگاه شما را نشان می ‌دهد، می ‌توانید همین الان برای طراحی باشگاه مشتریان مشهد اقدام کنید. اما در صورتی‌ که داده ‌های درستی در این زمینه ندارید، داشتن باشگاه مشتریان مشهد تنها راه چاره نیست و ابتدا باید داده ‌های خود را سرو سامان دهید. در این خصوص می ‌توانید از طراحان باشگاه مشتریان در شرکت‌های خصوصی معتبر مانند شرکت ما نیز مشاوره بگیرید تا بهترین مسیر طبق تجربه‌ و دانشی که دارند، به شما نشان داده شود.

از چه ایده‌ هایی می‌توان برای باشگاه مشتریان در مشهد استفاده کرد؟

در طراحی باشگاه مشتریان در مشهد، بسته به ماهیت کسب‌وکار شما و محصولات یا خدماتی که ارائه می‌ کنید، می ‌توان از هر تعداد ایده استفاده کرد. نحوه ترکیب آن ‌ها برای ایجاد یک باشگاه موفق کاملاً به شما بستگی دارد و مانند همه ‌چیز، این امر مستلزم آزمون ‌و خطا است. با این ‌حال، در صورت طراحی باشگاه مشتریان توسط افراد متخصص به دلیل تجربه کاری که این افراد دارند، احتمال اشتباه و نیاز به سعی و خطا کاهش پیدا می ‌کند. در نتیجه، تا حد زیادی در وقت و هزینه شما از این لحاظ صرفه‌جویی خواهد شد. ابزارهای زیادی در اختیار شما وجود دارند که می ‌توانید در ساخت باشگاه مشتریان در مشهد برای خود از آن‌ها استفاده کنید، مانند:

امتیاز باشگاه، برای اهداف مختلف بازخرید

 • جوایز منحصربه‌فرد برای اعضای باشگاه
 • کوپن ‌ها یا کدهای تخفیف برای اعضای باشگاه
 • دعوت ‌نامه‌ های خاص مانند دعوت به نمایش‌ های تجاری انحصاری و نمایشگاه‌ ها
 • امتیاز دسترسی اولیه به محصولات جدید ابتدا برای اعضای باشگاه
 • در اختیار قرار دادن برخی کالاها به‌ صورت رایگان
 • وجود برخی کالاهای منحصربه‌فرد فقط برای اعضای باشگاه
 • تخفیف‌ های مربوط به روزهای تولد اعضای باشگاه
 • فرصت‌ های خاص برای سفیرهای برند و …

البته توجه داشته باشید که شما مجبور نیستید از همه این‌ ها استفاده کنید. کسب‌وکار شما و منابع در دسترس شما تعیین می‌ کند که چه چیزی برای باشگاه مشتریان مشهد برای شما مناسب‌تر است. همچنین این فهرست قطعی و جامعی از ابزارهای موجود برای شما نیست و می ‌توانید با مشورت با کارشناسان طراحی در این زمینه، ایده ‌های جدیدتری داشته باشید. ما توصیه می‌کنیم در ابتدای کار از ایده‌ هایی استفاده کنید که قبلاً امتحان خود را پس داده ‌اند و نتایج خوبی ایجاد نموده ‌اند.

آیا باشگاه مشتریان در مشهد من باید شبیه کسب‌وکارهای دیگر باشد؟

هیچ دو باشگاه مشتریانی کاملاً یکسان نیستند. چیزی که همیشه باید در نظر داشته باشید و به‌ وفور برای همه مشتریان احتمالی و کاربران فعلی خود شفاف ‌سازی کنید این است که باشگاه مشتریان شما فقط لیست تماس شما نیست. در واقع، باشگاه مشتریان چیزی خاص ‌تر و کاملاً منحصربه‌فرد است.

همان‌ طور که گفته شد، ایجاد یک باشگاه ارزشمند و موفق همیشه با پیروی از دستورالعمل‌های ساده تنظیم می ‌شود. برخی از این دستورالعمل ‌ها عبارت‌ اند از:

 • برنامه ‌ریزی صحیح برای باشگاه مشتریان
 • توسعه دائمی باشگاه مشتریان طبق نیاز کسب‌وکار و مشتریان
 • تست کردن ایده‌ های جدید برای باشگاه مشتریان
 • بهینه ‌سازی، تطبیق و بهبود دائمی باشگاه مشتریان

مشهد یکی از شهرهای توریستی پرجمعیت در کشور است و به همین دلیل ازنظر بازاریابی اهمیت بالایی دارد. یکی از بهترین روش‌ های بازاریابی نوین که می‌تواند تا سال ‌های سال توسعه یابد و رشد روزافزونی در فروش و ارائه خدمات شما داشته باشد، باشگاه مشتریان در مشهد است.

اگر این باشگاه به‌ درستی، با ایده‌ های مناسب و توسط افراد خبره در این کار طراحی شود، طولی نخواهد کشید که بر تعداد مشتریان جدید شما افزوده شده و تعداد مشتریان وفادارتان نیز به ‌طور خود به ‌خود افزایش پیدا می ‌کند. از طرفی، اگر ایده ‌های خوبی در این باشگاه ایجاد کرده باشید که به نفع مشتری باشد، افراد بیشتری تلاش می‌ کنند تا از مشتریان خاص شما شده و وارد باشگاه مشتریان شما شوند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.