منتور کسب و کار | مشاوره استارتاپی و کارآفرینی

منتور کسب و کار به فردی گفته می شود که به دلیل داشتن اطلاعات و همچنین داشتن تجربه کسب و کار که قبلا به واسطه کسب و کار خود کسب کرده است، به استارتاپ ها کمک می‌کند تا مسیر کسب و کار خود را به درستی رفته و قدم هایی را که برای رشد بیزینس خود بر می‌دارد صحیح باشد.افراد بسیار زیادی هستند که به عنوان منتور فعالیت می‌کنند اما بهترین آن ها کسانی هستند که علاوه بر دانش و اطلاعات خود تجربه هم نیز دارند اگر چه بعضی ها معتقدند که علاوه بر تجربه موفقیت، یک منتور باید تجربه شکست را نیز باید داشته باشد.

حضور یک فرد با تجربه در کسب و کار به عنوان یک مزیت برای کسب و کار محسوب می شود. یک منتور کسب و کار به عنوان یک بیزینس منتور از او یاد می شود که تمام تلاشش را می کند که مخاطبانش را در مسیر درست کسب و کار هدایت کند و تا بدست آوردن نتیجه در کنار آن ها باشد . استارتاپ ها بخصوص کسانی که به مراحل رشد و برداشت رسیده اند بسیار نیازمند منتور کسب و کار هستند. کشور ایران افراد با تجربه و با مهارتی در خود ایجاد کرده است که در شرایط سخت اقتصادی منتورهای قوی کسب و کاری هستند که به عنوان گنجینه های ارزشمند کار آفرینی محسوب می شوند. برای دریافت مشاوره رایگان به سایت پویا فراز مراجعه نمایید.

توسعه فناور پویا فراز

یک منتور کسب و کار چگونه به سازمان ها کمک می کند؟

راه اندازی کسب و کار بدون تجربه ممکن است سخت باشد و حتی بعد از راه اندازی کسب و کار ممکن است در مراحل توسعه درگیر مسائل جدیدی شوید در همه این شرایط وجود یک منتور نجات دهنده است .داشتن یک منتور کسب و کار کمک می‌کند که بهترین اقدامات را در راستای رشد بیزینس را داشته باشید. منتور به شما کمک می کند با استفاده از پتانسیل و شرایط موجود، اهداف واقع بینانه ای را تنظیم کنید و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی دقیق انجام دهید.

چگونه منتور کسب و کار پیدا کنیم ؟

اگر قصد دارید که از خدمات منتور کسب و کار استفاده کنید اولین سوالی که به ذهنتان می آید این است که چگونه منتور پیدا کنم. برای شروع در شبکه های اجتماعی و سایت های اجتماعی کلید واژه را سرچ کنید و صفحات و پروفایل هارا چک کنید و حتی می‌توانید از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید و با پرس و جو در شبکه های اجتماعی می توانید به چند کاندید مناسب برای منتور دسترسی پیدا کنید.

در مرحله بعدی مشخصات و تجربیات و تخصص فردی را بررسی کنید و ببینید که فرد چه سوابق و جایگاه شغلی دارد و با چه افرادی کار کرده است وچه خدماتی را ارائه می دهد و تا جای ممکن اطلاعات کسب کنید. اگر امکانش هست یک جلسه کوتاه با یکدیگر بگذارید قبل از اینکه فرایند منتورینگ را با یکدیگر شروع کنید یک جلسه معارفه با یکدیگر داشته باشید چون منتور کسب و کار قرار است همراه شما باشد. همانطور که در ویکی پدیا امده است معمولاً کسب و کار در شکل خصوصی آن نمود پیدا می‌کند که تلاش دارد بر سود بیشتر یا فروش بیشتر تمرکز کند و سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهد. اما در شکل دولتی آن بیشتر مشارکت تعداد بیشتری از افراد جامعه اهمیت دارد.

منتورینگ کسب و کار در اصفهان

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.