انواع بازاریابی

بازاریابی، فرآیندی است که فردی به دنبال مشتری برای کسب و کاری در حال جست و جو است و پس از یافتن مشتری، مقداری از سود را به عنوان حق الزحمه خود بر می دارد. بسیاری از شرکت های بزرگ، برای آن که بتوانند مشتری های زیادی را مجذوب خود کنند از افراد بازاریاب استفاده می نمایند. بازاریاب ها تلاش می کنند تا بتوانند مشتری های بسیار زیادی را از راه های مختلف برای کسب و کار ها فراهم سازند و در نتیجه سبب افزایش در آمد آن ها گردند. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع بازاریابی ها آشنا شوید.

بازاریابی دارای نکات خاصی است که هر کسی قادر به انجام آن نیست. اما بستگی به شرایط برخی از کسب و کار ها، بازاریابی ها انواع مختلفی را دارا هستند تا بتوانند برای تمامی کسب و کار ها، مشتری هایی را فراهم سازند. شاید برای شما سوال پیش آید که چرا باید چند نوع بازار یابی داشته باشیم با آن که اهداف آن ها یکسان است؟ بازاریابی ها بر اساس شرایط و مدت زمان دسته بندی می شوند تا افراد بتوانند متناسب با هرنوع کسب و کاری، بازاریابی داشته باشند. برای دریافت مشاوره بازاریابی با ما تماس بگیرید.

بازاریابی به چند دسته تقسیم می شود؟

به طور کلی، بازاریابی به سه دسته کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم می شود. جالب است بدانید امروزه بسیاری از کسب و کار های کوچک از جمله مغازه ها، برای داشتن در آمد و فروش بیشتر اقدام به استخدام بازاریاب ها می کنند. آن ها برای جذب مشتری توسط بازاریاب ها، سعی می کنند از بازاریابی کوتاه مدت استفاده نمایند. چرا که بازاریابی کوتاه مدت قیمت بسیار مناسبی دارد و آن ها می توانند در هر زمانی که بخواهند، دیگر به بازاریابی ادامه ندهند. ولی لازم به ذکر است که بازاریابی کوتاه مدت نمی تواند گزینه خوبی برای کسب و کار های بزرگ باشد.

بازاریابی میان مدت، نوعی دیگر از بازاریابی است که از 3 تا 12 ماه ادامه دارد و در صورت لزوم، پس از گذشت این زمان مجددا توسط صاحب کسب و کار و فرد بازاریاب قراردادی بسته می شود. بازاریابی میان مدت، برای کسب و کار های نسبتا بزرگ از جمله هایپر مارکت ها و تولیدی های کوچک استفاده می شود. جالب است بدانید که در بازاریابی میان مدت، بازاریاب ها تلاش می کنند تا بتوانند مشتری های زیادی را برای کسب و کار شما فراهم سازند و درنتیجه سبب افزایش در آمد شما گردند.

یکی دیگر از انواع بازاریابی، بازاریابی بلند مدت می باشد. بسیاری از افراد که صاحب شرکت های بسیار بزرگ تولید کننده و وارد کننده هستند، نیاز به بازاریابی همیشگی دارند چرا که اگر کالا آن ها در زمان کم به فروش نرسد، ممکن است دچار ضرر های سنگینی بشوند. به همین دلیل، سعی می کنند از بازاریاب های بلند مدت استفاده نمایند. بازاریابی بلند مدت از 2 الی 4 سال می باشد که در صورت همکاری مجدد، بین صاحبان شرکت ها و افراد بازاریاب قرارداد های مجدد عقد می شود.

مزایای استفاده از بازاریابی چیست؟

زمانی که شما یک کسب و کاری را راه اندازی می نمایید، ممکن است نتوانید وقت زیادی را صرف فراهم نمودن مشتری کنید. به همین دلیل می بایست از افراد بازاریاب استفاده نمایید. بازاریاب ها تلاش می کنند تا کسب و کار شما رونق بگیرد و در نتیجه مشتری های زیاد تری داشته باشید. البته فراموش نکنید که نسبت به وسعت کسب و کار خود، از انواع بازاریابی مرتبط استفاده نمایید تا دچار ضرر نشوید و بتوانید مشتریان بسیار زیاد تری داشته باشید و علاوه بر آن، بتوانید در کمترین زمان ممکن کسب و کار خود را گسترش دهید و در آمد شما افزایش یابد.

اگر در حال تاسیس کسب و کاری هستید، باید به مهم ترین عنصر آن یعنی جذب مشتری فکر کنید. مشتری مهم ترین بخش یک کسب و کار است و اگر نباشد سبب می شود تا اجناس و خدمات شما فروش نرود و در نتیجه دچار مشکلات فراوانی شوید. برای آن که بتوانید پس از تاسیس کسب و کار خود موفق شوید و بتوانید به در آمد های بالا برسید، می بایست از انواع بازاریابی ها استفاده نمایید و در نتیجه با این روش، مشتری ها را به سمت کسب و کار خود فرا بخوانید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.