اینفلوئنسر مارکتینگ

در ابزارهای بازاریابی دیجیتال راه های زیادی برای تبلیغات وجود دارد. راه های تبلیغات با توجه به گروه مشتریان هدف تعیین می‌شود. اگر مشتریان شما افراد تاثیر گذار و شناخته شده را دنبال می‌کنند یک فرصت برای تبلیغات وجود دارد. بازاریابی و تبلیغات به کمک افراد تاثیر گذار یا اینفلوئنسر مارکتینگ روشی است که طی آن از افراد تاثیر گذار در شبکه های مجازی به منظور بازاریابی استفاده می‌شود.

اینفلوئنسر به چه معناست؟

در معنای لغوی انگلیسی influence به معنای تاثیر گذار است. همچنین influencer به معنی تاثیر گذاری است. افرادی جز اینفلوئنسر ها هستند ‌که بتوانند روی رفتار یا تصمیمات افراد دیگر تاثیر بگذارند. در فضای کسب و کار یا تجارت افرادی که توانایی تاثیرگذاری روی رفتار افراد بیشتری را دارند به عنوان اینفلوئنسر شناخته می‌شوند.

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

از جمله زیر مجموعه های ارتباط بازاریابی اینفلوئنسر مارکتینگ به شمار می آید که در این روش کسب و کار را می کشند افرادی را بیاورد که بر تصمیم گیری و رفتار به مخاطبان و مشتریان شان تاثیر بگذارد. به کمک افراد تاثیر گذار می تواند اطلاعات محصول یا هر نوع پیام دیگر را برای مخاطبان واقعی خود ارسال کند. ارسال پیامهای منجر به رفتارهای مطلوب مانند خرید محصول یا ترویج یک رفتار فرهنگی می شود.

بازاریابی توسط افراد تاثیر گذار در مجموعه روش‌های بازاریابی برونگرا قرار دارد زیرا این سازمان یا کسب و کار است که برای گفت و گو با مخاطب و مشتری بالقوه قدم بر می دارد.

سازمان‌ها و شرکت‌ها در تلاش بودند تا بتوانند رفتار و تصمیم مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار دهد. آنچه روش اینفلوئنسر مارکتینگ را با سایر روشهای دیگر متمایز میکند آن است که باقدرت اینفلوئنسرها می توان تاثیرگذاری را انجام داد و هزینه تاثیرگذاری آن بسیار کمتر از ارتباط مستقیم است. برای دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ با مهندی پویا قندی تماس بگیرید.

تفاوت اینفلوئنسر مارکتینگ و بازاریابی دهان به دهان

بسیاری از مدیران و بازاریابان معتقدند که اینفلوئنسر مارکتینگ روشی مانند بازاریابی دهان به دهان است. اما آنها تفاوت عمده میان این دو روش را نادیده می گیرند. اینفلوئنسر مارکتینگ به منظور تحت تاثیر قرار دادن طرفداران از افراد شناخته شده استفاده می کند، این در حالی است که بازاریابی دهان به دهان از طریق ارتباط میان افراد واقعی انجام می گیرد. بنابراین نتیجه آن است که تمام روش های اینفلوئنسر مارکتینگ می تواند شامل بازاریابی دهان به دهان باشد. اما بازاریابی دهان به دهان لزوماً اینفلوئنسر مارکتینگ نیست.

بخش های اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسرها ممکن است روش های متناسب با خودشان را برای تبلیغات داشته باشند. بنابراین پیش از راه اندازی کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ یک سری نکات خاص باید مد نظر شما قرار گیرد.

  • توجه کنید که اینفلوئنسرها را در حوزه هایی بیابید که در زمینه محصول یا خدمات شما فعالیت می کنند. برای پیدا کردن آنها می تواند از اینترنت یا سایت های مخصوص، این کار را انجام دهید.
  • کمپین های بازاریابی از طریق اینفلوئنسر ها را ترتیب دهید.
  • به منظور آگاه سازی تعداد بیشتری از مشتریان دوم این کمپین بازاریابی را ترتیب داده و نتایج آن را مورد بررسی قرار دهید.
  • تحلیل و تجزیه پارامترها برای رسیدن به میزان فروش دلخواه یا جذب تعداد فالوور های مورد نظر را به طور دائمی در پیش بگیرید.

اهمیت اینفلوئنسر مارکتینگ

بیش از تبلیغات شما خریداران به توصیه های شخص سوم درباره تجربیات استفاده از یک محصول یا خدمات اعتماد می کند. همچنین یک حقیقت وجود دارد که انسان به حرف دوست مشترک بیشتر از حرف های یک غریبه اعتماد میکند، به خصوص زمانی که بحث خریدن یک محصول در میان است.

شخص اینفلوئنسر به عنوان فردی شناخته شده در قالب یک دوست مشترک می تواند به روی مخاطب و مشتری شما تاثیر بگذارد. هنگامی که اینفلوئنسر برای برند شما تبلیغ می کند ، مخاطبان به برند شما علاقه مند می شوند و شبکه مخاطبین شما نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. تاثیرات این علاقمندی در فروش و افزایش ترافیک سایت خود را نشان میدهد.

موفقیت برند با اینفلوئنسر مارکتینگ

  • با شناسایی و ارتباط با اینفلوئنسرهای مرتبط با کسب و کارتان می توان استراتژی های تاثیر گذار برای بازاریابی تدوین نمود.
  • ارتباط برقرار کردن با اینفلوئنسر مورد نظر می توانید مورد توجه این افراد قرار بگیرید تا همکاری شما آغاز شود.
  • باید بگوییم که دقیقاً چه چیزی از آنها می خواهید و بررسی کنید که چگونه میتواند درخواست شما را انجام داده و برند شما را تبلیغ کنند.
  • در ازای تبلیغات و معرفی برند شما به دیگران باید چیزی اینفلوئنسر را در نظر بگیرید. کسب و کار ها از طرق مختلفی برای جبران تبلیغات اینفلوئنسرها استفاده می کنند.
  • اینفلوئنسر ها معمولاً محتوا را در وبلاگ شبکه های اجتماعی خود منتشر می‌کند اما قبل از آن باید تحقیقات لازم را به عمل آورده باشید تا بدانید عمده مخاطبان شما در کجا قرار دارند و دقیقا چه نوع محتوایی باید برای آنها تولید کنید.
  • بازخورد مخاطبان و مشتریان و میزان بازدهی تبلیغات اینفلوئنسرها را دائما مورد بررسی قرار دهید تا در هنگام برنامه ریزی کمپین بازاریابی دوم بدانید که چه کارهایی را باید انجام دهیم و از چه کارهایی باید صرف نظر کنید.
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.