امروز برابر است با :1401-04-09

آنالیزگر سایت – تحلیل و بررسی وبسایت

آنالیزگر سایت یکی از بهترین ابزار کمکی است که با جمع ‌آوری داده‌ های سایت و پردازش آن‌ ها به بهینه ‌سازی محتوای سایت و عملکرد آن در برابر مخاطبان کمک می‌ کند. انواع مختلفی از برنامه ‌های آنالیزگر سایت وجود دارد که در حال حاضر معروف ‌ترین آن گوگل آنالیتیکس است. در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در مورد نحوه عملکرد گوگل آنالیتیکس و تأثیر مثبت آن بر بهینه ‌سازی سایت به شما بدهیم. برای دریافت نسخه دمو با شرکت پویا فراز تماس حاصل فرمایید!

توسعه فناور پویا فراز

آنالیزگر سایت چیست؟

به مجموعه ابزاری که فرایند تجزیه ‌و تحلیل سایت را انجام می ‌دهند، آنالیزگر سایت گفته می ‌شود. گوگل آنالیتیکس به شما کمک می ‌کند سایت را به‌صورت دقیق مورد بررسی قرار داده تا متوجه شوید که آیا سایت برای موتورهای جستجوگر بهینه ‌سازی شده است یا خیر؟ این بررسی ‌ها می‌تواند شامل لینک ‌های داخلی و خارجی، لینک ‌های شکسته، نقشه سایت و سرعت سایت باشد. نتایج این بررسی ‌ها به شما کمک می ‌کند تا محتواها و صفحات سایت را طوری بهینه ‌سازی کنید که بیشتر در نتایج برتر موتورهای جستجوگر دیده شوند. در نتیجه، روز به ‌روز میزان بازدید و تعداد مخاطبان شما افزایش پیدا می‌ کند و کسب‌وکارتان تا حد زیادی رونق پیدا خواهد کرد.

اهمیت استفاده از آنالیزگر سایت

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که قصد دارید خودتان مدیریت سایت را به عهده بگیرید باید به سئو تسلط کافی داشته باشید. سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که نوعی استراتژی برای بهینه ‌سازی سایت در نتایج موتورهای جستجوگر است. برای اینکه شما بتوانید سئوی سایت خود را بررسی کنید نیاز به ابزار آنالیزگر سایت دارید. گوگل آنالیتیکس به شما کمک می‌کند تا خطاهای سایت را پیدا کرده و آن ‌ها را رفع کنید.

همچنین مشخص می‌ کند که کدام قسمت ‌ها نیاز به توجه بیشتری برای بهینه‌ سازی موتورهای جستجوگر دارند. شما می ‌توانید با بهره ‌مندی از توصیه‌ های آنالیزگر سایت به کاربران سطح اینترنت کمک کنید تا صفحات وب‌سایت شما را بیشتر مشاهده کنند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما با استفاده از از روش‌ های آنالیز سایت قادر خواهید بود کسب ‌و کار خود را رونق داده و روز به ‌روز مخاطبین بیشتری را جذب سایت خود کنید.

مزایای استفاده از آنالیزگر سایت

همان ‌طور که در بخش ‌های قبل به شما توضیح دادیم آنالیز سایت به شما کمک می ‌کند که کسب ‌و کار خود را رونق بخشیده و متفاوت از سایر رقبا فعالیت کنید. همچنین بررسی سایت به شما در جذب مشتریان بیشتر کمک شایانی می ‌کند. نکته قابل‌توجه این است که شما با تجزیه ‌و تحلیل سایت خود می ‌توانید نقاط نفوذپذیر سایت خود را شناسایی کرده و برای جلوگیری از هک شدن سایت آن ‌ها را برطرف کنید. آنالیزگر وبسایت به شما کمک خواهد کرد تا کیفیت سایت خود را افزایش داده و ارتباط بهتری با کاربران سایت برقرار کنید. آنالیزگرها همچنین می ‌توانند به شما کمک ‌کنند تا صفحاتی که بیشترین و کمترین بازدید را دارند مشخص کرده و برای افزایش بازدید صفحات کم بازدید اقدامات لازم را انجام دهید.

تأثیر آنالیزگر سایت بر نرخ تبدیل و نرخ پرش

ابزار آنالیزگر سایت به شما کمک می‌کند تا لینک ‌های شکسته را پیدا کرده و آن ‌ها را رفع کنید. همچنین این ابزار با تجزیه ‌و تحلیل سایت به شما کمک می‌ کند تا سرعت سایت خود را افزایش داده و تجربه کاربری را بهینه‌ سازی نمایید. ابزار گوگل آنالیتیکس، بهترین گزینه ‌ها را برای زیباسازی ظاهر سایت به شما پیشنهاد داده تا با کاهش نرخ پرش صفحات سایت را در نتایج صفحه اول موتورهای جستجوگر بیشتر نشان دهید. شما با استفاده از این ابزار می‌توانید نرخ تبدیل را افزایش داده و باعث بالا رفتن فروش خود شوید.

ابزار آنالیزگر سایت

برای اینکه شما بتوانید صفحات سایت را برای کاربران بهینه ‌سازی نمایید می‌توانید از ابزارهای مختلف آنالیز سایت استفاده نمایید که برخی از آن ‌ها عبارت ‌اند از:

  • ابزار گوگل آنالیتیکس

این ابزار که توسط کمپانی گوگل طراحی و به عموم ارائه شده است، یکی از بهترین ابزارها برای تجزیه ‌و تحلیل سایت محسوب می ‌شود. با استفاده از گوگل آنالیتیکس شما قادر خواهید بود رفتار کاربران خود را بررسی کرده و مشاهده نمایید که کدام صفحات بیشتر مورد علاقه کاربران شما بوده است. همچنین می ‌توانید میزان سن کاربران، جنسیت کاربران و منطقه آن ‌ها را برای خود مشخص کرده تا بتوانید بر اساس اطلاعات دریافتی محتوای مورد علاقه کاربران خود را تهیه و بهینه کنید.

  • ابزار سرچ کنسول گوگل

این ابزار گوگل آنالیتیکس نیز توسط شرکت گوگل طراحی شده و مدیران سایت‌ ها می ‌توانند از آن برای رفع خطاهای سایت و همچنین بررسی لینک‌ های داخلی و خارجی استفاده کنند. این ابزار بهترین گزینه برای ردیابی کلمات کلیدی است که می‌ تواند به مدیران سایت کمک کند تا رتبه کلمات کلیدی خود را بررسی کرده و برای ارتقای رتبه صفحات خود اقدامات لازم را انجام دهند. سرچ کنسول گوگل همچنین می‌ تواند به شما کمک کند تا سرعت سایت خود را افزایش دهید.

  • ابزار آنالیزگر moz pro

یکی از تخصصی ‌ترین ابزارهای آنالیزگر سایت، ابزار MOZ می ‌باشد که توسط سئو کارهای حرفه‌ ای مورد استفاده قرار می ‌گیرد. این ابزار با بررسی ترافیک سایت گزارش ‌های دقیقی از نحوه عملکرد کاربر در اختیار شما قرار می‌ دهد. MOZ در دو نسخه رایگان و پولی به کاربران ارائه می ‌شودکه شما می ‌توانید از خدمات رایگان آن نیز بسیار بهره ‌مند شوید. این ابزار با بررسی بک لینک ‌ها به شما کمک می‌ کند سایت خود را با رقبا مقایسه کرده و ببینید رقبای شما از چه سایت ‌هایی چه تعداد بک لینک دریافت کرده ‌اند. یکی از ویژگی‌ های نسخه حرفه‌ای این ابزار، جستجوی کلمات کلیدی است که به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا از سختی و میزان بازدید کلمات کلیدی مورد نظر اطلاع پیدا کنند.

  • ابزار آنالیزگر Ahrefs

این ابزار یکی از پرکاربردترین و پرطرفدارترین ابزار آنالیز سایت می‌باشد. ابزار Ahrefs مورد تأیید بسیاری از متخصصین سئو بوده و این ابزار را راه حل عالی برای بهینه ‌سازی سئو سایت می‌ دانند. این ابزار گوگل آنالیتیکس به شما کمک می‌کند تا لینک ‌های شکسته را بررسی کرده و آن‌ ها را برطرف کنید. همچنین این ابزار در یافتن بهترین کلمه کلیدی به شما کمک می ‌کند. از طرفی ابزار Ahrefs گزارش‌ های دقیقی از نرخ تبدیل و نرخ پرش به شما ارائه می ‌دهد که می‌توانید با استفاده از این گزارش ‌ها کسب‌ و کار خود را رونق دهید.

ابزارهای آنالیزگر سایت برای توسعه و رونق کسب‌وکارهای آنلاین وب سایت بهترین گزینه محسوب می ‌شوند. شما می ‌توانید با استفاده از این ابزارها سایت خود را تجزیه ‌و تحلیل کرده و برای بهینه ‌سازی سایت اقدامات لازم را انجام دهید. آنالیزگر سایت به شما کمک می‌ کند تا ترافیک سایت خود را افزایش داده و نرخ پرش را به‌ صورت چشمگیری کاهش دهید. همچنین استفاده از ابزار آنالیز سایت به شما کمک می ‌کند تا تجربه کاربری و سرعت سایت را بهینه ‌سازی کنید. همه این موارد در کنار هم به خوبی کسب و کار شما را رونق داده و درآمدتان را افزایش می‌ دهند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.