نحوه تامین امنیت وردپرس و جلوگیری از هک وردپرس

امنیت وردپرس، موضوعی بسیار مهم برای صاحبان وب‌ سایت ‌ها است. اگر به‌ صورت جدی روی سایت خود فعالیت می ‌کنید، باید امنیت وب ‌سایت خود را تأمین کنید تا هکرها نتوانند برای کسب ‌و کار شما مشکلی ایجاد کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با امنیت سایت وردپرس آشنا کنیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : آموزش ساخت سایت مپ در وردپرس

توسعه فناور پویا فراز

چرا امنیت وردپرس مهم است؟

همان‌ طور که در مقدمه به آن اشاره کردیم یک سایت وردپرسی هک شده می ‌تواند آسیب جدی به کسب ‌و کار شما وارد کند. هکرها می ‌توانند اطلاعات کاربر را دزدیده و کدهای مخرب را در سایت شما پنهان ‌سازی کنند و حتی می ‌توانند بدافزارها را بین کاربران شما توزیع کنند.

آمار نشان می‌ دهد که شرکت گوگل هر هفته تعداد بیست هزار وب ‌سایت را برای بدافزار و پنجاه ‌هزار سایت را برای فیشینگ در لیست سیاه قرار می ‌دهد. به همین دلیل برای تأمین امنیت سایت باید حساس باشید و از افراد متخصص بخواهید تا امنیت سایت شما را افزایش دهند.

روش ‌های بالا بردن امنیت وردپرس

بعضی از عواملی که به شما کمک می ‌کنند تا امنیت سایت شما تأمین شود عبارت ‌اند از:

  • بروزرسانی به موقع

وردپرس، یک سیستم مدیریت محتوا با متن ‌باز است که به ‌صورت منظم، بروزرسانی می ‌شود و با هر بار بروزرسانی جدید، امنیت وردپرس افزایش پیدا می ‌کند. بروزرسانی وردپرس به‌ صورت خودکار انجام می ‌شود، اما باید توجه داشته باشید که علاوه بر بروزرسانی وردپرس، شما باید افزونه‌ ها و قالب سایت خود را مدام بروزرسانی کنید تا هکرها نتوانند از طریق افزونه‌ ها یا قالب ‌های بروزرسانی نشده، راه نفوذ به سایت شما را پیدا کرده و برای شما مشکل ایجاد کنند.
تذکر: با توجه به توضیحات بالا از خرید قالب ‌ها و افزونه ‌هایی که دیر به ‌دیر و به‌ صورت سالیانه بروزرسانی می ‌شوند، جداً خودداری کنید.

  • استفاده از رمز عبور قوی

چیزی که همیشه پلیس فتا نیز به مدیران سایت ‌ها و کاربران گوشزد می‌ کند این است که از رمز عبور قوی برای ورود به سایت استفاده کنید. برای رمز عبور قوی حتماً باید از حروف انگلیسی، اعداد و علائم نگارشی استفاده کنید تا کلمه عبور شما قدرتمند باشد. طبق آمار منتشر شده، بیش از 10 سال زمان نیاز است تا هکرها بتوانند یک رمز عبور قوی را هک کنند.

برای بالا بردن امنیت وردپرس فقط قوی کردن رمز ورود به بخش مدیریت وردپرس کافی نیست. شما همچنین باید برای حساب‌های FTP، حساب میزبانی وردپرس و ایمیل‌ هایی که به سایت متصل هستند نیز رمز قدرتمند انتخاب کنید تا هیچ ‌وقت هکرها نتوانند از این ناحیه به شما ضربه بزنند.

توجه داشته باشید که برای غیر قابل‌ دسترس بودن رمز عبور سعی کنید هر چند وقت یک ‌بار نیز رمز عبور خود را تغییر دهید، زیرا با این کار اگر هکرها تا آن زمان به قسمتی از رمز شما دسترسی پیدا کرده باشند، با این کار تیر آن‌ها به سنگ خورده و نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

3- بررسی مجوزهای کاربری

قسمتی که خیلی از مدیران به آن توجه خاصی نمی ‌کنند و تاثیر زیادی در امنیت وردپرس دارد، بخش مجوز کاربر جدید است که اگر شما این گزینه را غیر فعال نکنید هکرها می ‌توانند از این طریق وارد سایت شما شوند. اگر برای کاربران خود بخشی را طراحی کردید تا عضو سایت شما شوند، دقت داشته باشید در بخش تنظیمات وردپرس، عضو جدید را به‌ عنوان مشتری ثبت کنید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید. برای دریافت مشاوره طراحی سایت و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.