طراحی سایت آموزشی

به عصر دیجیتالی مدرن خوش آمدید! اینجا فضایی است که تکنولوژی و اینترنت در آن حاکم است و همه چیز روز به روز پیشرفت می کند. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم، اینترنت به روش های مختلفی بر زندگی روزمره ما تاثیر می گذارد. وقتی صحبت از راه اندازی یک کسب و کار آموزشی به میان می‌آید، این تکنیک‌ها بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا می کنند.
موسسه آموزشی شما نیاز به طراحی سایت آموزشی دارد تا بتواند دانش آموزان فراگیران و کاربران مرتبط را جذب کند. در وبسایت آموزشی، دوره های مختلفی را معرفی می کنید و سپس از “کال تو اکشن” ثبت نام، برای دوره ها استفاده خواهید کرد تا فروشتان بالاتر برود.
در طراحی سایت حرفه ای آموزشی باید اطمینان حاصل کنید که حضور شما در فضای آنلاین به طور قوی وجود دارد و قرار است مخاطبان زیادی را جذب کنید. وب سایت آموزشی شما پایه و اساس برندتان در این دنیای مدرن خواهد بود. شاید بتوان گفت حدود ۳۸ درصد از کاربران سایت ها اگر وبسایت یا محتوای جذاب نباشد، یا پاسخ آنها را ندهد، به سرعت سایت را ترک می کنند. وبسایتی که غیر حرفه ای طراحی شده، ارتباط خوبی با مخاطب برقرار نمی کند.
با توجه به این توضیحات، بسیار ضروری است که سرمایه گذاری خوبی را برای طراحی سایت آموزشی اختصاص دهید. بهترین شرکت طراحی سایت در اصفهان، خدمات مرتبط را ارائه می دهد. همچنین درباره سئو سایت حرفه‌ای نیز می ‌توانید روی تخصص یک تیم با تجربه حساب کنید.
نکاتی که در ادامه معرفی می کنیم، برای طراحی سایت آموزشی بسیار مهم هستند. حتی اگر خودتان می خواهید اصول اولیه طراحی وب سایت را اجرا کنید، این موارد را در نظر بگیرید.

توسعه فناور پویا فراز

فوت و فن های طراحی یک سایت حرفه ای آموزشی

1.برنامه ریزی دقیق و اطلاعات درست را آماده کنید

به عنوان یک موسسه آموزشی، بدیهی است که باید صحت هر اطلاعاتی را که منتشر می کنید، به طور جدی در نظر بگیرید. این باید به ویژه در هنگام انتشار یک وب سایت مورد توجه قرار گیرد؛ زیرا محتوای وب به راحتی برای همه در دسترس است. کاربران سایت آموزشی شما دوست ندارند که اطلاعات غلط و نادرست بخوانند. قبل از آن که هرچیزی را در سایتتان منتشر کنید بررسی نمایید و صحت آن را تایید کنید. اطلاعات درست و تخصصی، اعتبار خوبی برایتان ایجاد می کند و به مرور زمان، مخاطبان به مشتریان تبدیل می شوند.

2.منوی ناوبری سایت را کاربرپسند طراحی کنید

عوامل زیادی پشت معماری طراحی سایت آموزشی وجود دارد. یک معماری خوب برای همه قسمت های سایت، ساختار دیجیتالی قالب بندی شده و به روز را ایجاد می‌کند. همین طراحی به کاربران اجازه می دهد بین صفحات مختلف سایت حرکت کنند. اهمیت طراحی سایت حرفه ای برای موسسات آموزشی، اینجا کاملاً مشخص می شود. بهترین طراحان سایت قادر هستند که تمامی عوامل گیج کننده و نامرتب را از وب سایت حذف کنند.
اگر قرار باشد کاربران فقط از یک صفحه سایت تان دیدن کنند، به احتمال زیاد تعداد کمی طرفدار خواهید داشت! باید اطمینان حاصل کنید طراحی سایت تان به اندازه ‌ای حرفه ای انجام گرفته که منوی کاربری آسانتر و سریع تر را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد.

آشنایی با طراحی سایت اموزشی

3.طراحی سایت را ساده تر انجام دهید

وقتی در حال چیدن استراتژی طراحی سایت آموزشی هستید، مطمئن شوید در عین حالی که جنبه های زیبایی شناسی را رعایت می کنید، وبسایت ایجاد شده، ساده و قابل درک باشد. اگر ویژگی ها و آیتم های محتوایی زیادی را در یک صفحه بگنجانید، برای کاربران، سخت تر در دسترس خواهد بود. سعی کنید همه اطلاعات اصلی را در بالای صفحه به طور خلاصه درج کنید. امروزه کاربران فرصت کافی برای خواندن متن های زیاد را ندارند و به احتمال زیاد خسته می شوند.
برای اینکه طراحی سایت را ساده تر اجرا کنید، فضای سفید را بیشتر در صفحات فرود در نظر بگیرید. مطالعات نشان داده که وجود فضاهای سفید در سراسر وب سایت، ۲۰ درصد بیشتر به کاربران اجازه می‌ دهد مطالب را بخوانند و آنها را پردازش کنند. در طول طراحی، هرگز از یاد نبرید که سایت آموزشی شما قرار است برای تان درآمد داشته باشد. پس هر بازدید کننده به منزله یک مشتری بالقوه است که قرار است از شما خرید کند.

4.طراحی سایت ریسپانسیو را فراموش نکنید

همه وبسایت ها باید ریسپانسیو و واکنشگرا باشند. کاربران زیادی از تلفن همراه یا تبلت برای باز کردن وب سایت های آموزشی یا اپلیکیشن های موبایل استفاده می کنند. وب سایت شما اگر ریسپانسیو باشد، به معنای افزایش تعامل با کاربران بیشتر است. به طور مثال بازدیدکنندگان تمایل دارند به گزینه های منوی اصلی سریع تر دسترسی پیدا کنند. بنابراین منوی سایت باید با تلفن همراه سازگار باشد، و به راحتی باز و بسته شود. زمان ماندگاری کاربران در این نوع وب سایت ها بیشتر است.

5.از تصاویر و گرافیک بالا استفاده کنید

یکی از اصول طراحی سایت حرفه ای، استفاده از گرافیک بالا و باکیفیت است. برای وب سایت های آموزشی خود از تصاویر یا ویدیوهای با کیفیت و جذاب استفاده کنید. همه محتواهایی که ارائه می دهید باید دارای تصاویر زیبا و جذب کننده باشد. وقتی کاربر در حال مطالعه متن است، قطعاً با رسیدن به تصاویر، کمی مکث می‌کند. اگر تصاویر شما گویای مفاهیم محتوا باشد، تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت.
استفاده از عکس ها و تصاویر، تفکیک قسمت های مختلف متن را به آسانی امکان پذیر می سازد؛ پس به کاربر کمک می کند تجربه بهتری از سایت شما در خاطر ثبت کند.

6.سرعت بارگذاری سایت را بهینه سازی کنید

یکی دیگر از نکات مهم در طراحی سایت آموزشی، بهینه سازی سرعت زمان بارگذاری صفحات مختلف است. اگر محتواها سریع تر نمایش داده شوند، کاربران بیشتر ترغیب خواهند شد تا همه صفحات سایت را بررسی کنند.
کاهش زمان بارگذاری صفحات بخش مهمی از هر وبسایت است. اگر در سایت آموزشی خود، محتواها و فایل های سنگین دارید که بیش از حد ظرفیت هر صفحه است، بهتر است سرعت بارگذاری را با تکنیک های مختلف افزایش دهید. کاربران نباید زمان زیادی را منتظر باشند تا صفحه شما بارگذاری شود.
یک تکنیک مهم برای کمک به سریع بارگذاری شدن صفحات سایت این است که همه اطلاعات را یکجا ارائه ندهید. خلاصه نوشتن، یک استراتژی خوب است. اکثر کاربران احساس خوبی خواهند داشت وقتی که متن ها ساده و واضح به آن ها نمایش داده می شود. از کلمات دشوار و سخت در صفحات سایت استفاده نکنید، چون کاربران سایت تان برای آموزش به شما مراجعه می کنند و انتظار متن عادی و معمولی را دارند.

یادگیری وب سایت

7.از رنگ های جذاب و انرژی بخش استفاده کنید

در طراحی سایت آموزشی بهتر است رنگ هایی را به کار ببرید که هیجان انگیز و انرژی بخش باشند. احتمالاً موسسه آموزشی شما دارای یک برند تجاری، یک نام و یک لوگو است. از لوگوی خود با رنگ های زیبا در سایت آموزشی تان استفاده کنید. یک طیف رنگی معقول در تمام صفحات سایت باید دیده شود. رنگ ها، ارتباط و تعامل بین مشتری و وب سایت را افزایش می دهند. اگر کاربر پس از ورود به سایت شما احساس خوشایندی داشته باشد، ترجیح می‌دهد همه مقالات را بخواند، یا محصولات را بررسی کند، یا از خدماتتان استفاده کند.

8.برای سئو سایت حرفه ای برنامه ریزی کنید

مهمترین هدف از طراحی سایت آموزشی، جذب طیف وسیعی از کاربران است. با این حال باید بدانید کاربران اینترنت قرار است شما را از طریق موتورهای جستجوگر پیدا کنند. در اینجاست که اهمیت سئو سایت حرفه‌ای مشخص می شود. پس از آن که طراحی سایت به اتمام رسید و طبق اصول سئو انجام شد، زمان آن است که خدمات سئو سایت را روی آن اجرا کنید.
سئو سایت آموزشی شامل اجرای کارهایی از جمله تحقیق کلمات کلیدی، بهینه سازی صفحات، حذف لینک های مخرب، لینک سازی اصولی و بهینه سازی محتوا می باشد. راه های زیادی برای سئو سایت وجود دارد. بهتر است این خدمات را از شرکت های حرفه‌ای در طراحی وب سایت و سئو دریافت نمایید.
ممکن است طراحی وب سایت حرفه ای برای موسسات آموزشی بسیار زمانبر باشد و قیمت آن نیز گران شود، اما ارزش آن را دارد که شما از فروش فایل های آموزشی خود یا تدریس آنلاین، ده ها میلیون‌ تومان در هر ماه درآمد داشته باشید. این نکات اصلی برای موفقیت در پروژه های طراحی وب سایت پیشرفته و حرفه ای ضروری هستند.

فوت و فن های طراحی سایت آموزشی

داشتن یک وبسایت آموزشی چه مزایایی دارد؟

اگر شغل شما به گونه ای است که حوزه های مختلف آموزشی را تحت پوشش قرار می دهید، یا حتی اگر در یک رشته خاص می توانید آموزش هایی را ارائه بدهید، داشتن یک وبسایت آموزشی از بسیاری جهات به نفع تان خواهد بود. بزرگترین مزیت، کمک به برندسازی و افزایش درآمد است. کاربران اینترنت برای دریافت خدمات آموزشی به وبسایت هایی اعتماد می‌کنند که از هر نظر بهینه شده باشند، و محتواهای دقیق، معتبر و جذاب را ارائه دهند.
امروزه وب سایت ها برای پاسخگویی به همه سوالات کاربران در دسترس هستند. این به معنای آن است که سایت آموزشی شما نیازهای بسیاری را از کاربران و مخاطبان هدف‌تان برآورده می سازد. نه تنها اشخاص، بلکه موسسات آموزشی، دانشگاه ها و حتی کالج ها به طراحی سایت آموزشی نیاز دارند.
انواع دوره های خودآموز، آموزش دروس مدرسه، آموزش دروس دانشگاه، آموزش های هنری، آموزش های کسب و کار و سرمایه گذاری و صدها عنوان آموزشی دیگر از طریق این وب سایت ها در دسترس قرار می گیرند. ملاحظه می کنید که سایت های آموزشی چقدر پرطرفدار هستند.
اگر از ما بپرسید که طراحی سایت آموزشی چه مزایایی دارد، به شما خواهیم گفت که به رشد کسب و کارتان کمک می‌کند؛ مخاطبان هدف بیشتری را برایتان فراهم می‌سازد؛ درآمدتان در طول ماه افزایش پیدا می کند؛ و موجب اعتبار نام و شهرت شما خواهد شد. اگر از شرکت های طراحی سایت حرفه‌ای کمک بگیرید، همه کارها روی اصول و قاعده انجام خواهد گرفت.

مزایای وبسایت آموزشی

کدام موضوعات برای طراحی وب سایت آموزشی مناسب تر هستند؟

دنیای امروزه پر شده از وب سایت های آموزشی که در حوزه های مختلف فعالیت می کنند. نمی توانیم بگوییم که یک موضوع، اشباع شده است و ما در آن موفق نخواهیم شد. درست برعکس! اگر می توانید آموزش‌هایی را ارائه بدهید و هنوز وبسایت ندارید، اکنون بهترین فرصت برای این کار است.
اگر از روش های خلاقانه برای آموزش استفاده می کنید به شما قول می دهیم که در شش ماه اول پس از طراحی سایت، به نهایت موفقیت می رسید. کاربران وب سایت که به دنبال دوره های آموزشی هستند، از تدریس های خلاقانه استقبال می‌کنند. با کمی فکر و تلاش، سایت آموزشی تان بیش از هر رقیب دیگری درآمدزا خواهد بود.
یک سوال مهم این است که در کدام یک از موضوعات می توانیم سایت آموزشی داشته باشیم؟! هر موضوعی که تصورش را بکنید، قابلیت تبدیل و یک سایت آموزشی را دارد. به طور مثال، عناوین زیر را می توانید بر اساس استعداد و توانایی خود در آموزش دادن انتخاب کنید:
مهارت های ارتباطی- توسعه فردی- علوم- زیست شناسی- شیمی- نجوم- ریاضیات- سرمایه گذاری- تناسب اندام و تغذیه- روش های سالم ماندن- روش های ورزش کردن- طب سنتی- مزاج شناسی- روش های توسعه تجارت- روش های بازرگانی- روش های نویسندگی- دوره های آموزشی طراحی سایت و سئو سایت- آموزش مقاله نویسی- آموزش تعمیرات دستگاه ها و …
مواردی که در فوق اشاره کردیم گوشه ای از هزاران ایده برای طراحی سایت آموزشی هستند. هر چه تخصصی تر کار کنید، مخاطبانتان سریع تر شما را پیدا می کنند. وب سایت های آموزشی، بستری عالی برای ارائه محتواهای متنی، تصاویر، ویدیوها و پادکست ها هستند. شما می توانید حتی برای سایت آموزشی خود کتاب صوتی تولید کنید و بفروشید.
برخی از سایت های آموزشی این قابلیت را دارند که به صورت آنلاین تدریس خود را ارائه دهند. مدرسان می‌توانند در این سایت ها به صورت مشارکتی فعالیت کنند. این وبسایت‌ها حرفه‌ای و پیشرفته هستند و پنل های مدیریتی چندگانه را ارائه می دهند. قطعاً هرچه یک وبسایت قوی تر باشد، به معنای آن است که باید از خدمات هاستینگ و سرورهای قوی برای پشتیبانی آن استفاده شود.
چنانچه به خدمات طراحی سایت آموزشی نیاز دارید و می خواهید وب سایت قوی جذاب و مدرن داشته باشید، مشاوران ما آماده ارائه راهنمایی های لازم به شما عزیزان هستند. اگر هنوز ایده ای برای رشد کسب و کار خود ندارید، قبل از هر سرمایه گذاری با ما مشورت کنید. برای دریافت مشاوره طراحی سایت با مهندس پویا قندی تماس بگیرید.

طراحی وب سایت آموزشی

اشتراک گذاری

2 یک نظر

  1. تیم محتوای پویا فراز پاسخ

   طراحی یک سایت آموزشی باید به گونه‌ای باشد که کاربران بتوانند به راحتی و با سهولت به محتواهای آموزشی دسترسی پیدا کنند و از طریق آن‌ها یادگیری کنند. در زیر نکات مهم در طراحی یک سایت آموزشی را مطرح می‌کنم:

   1. طراحی رابط کاربری (UI): رابط کاربری باید ساده، شفاف و قابل فهم باشد تا کاربران بتوانند به راحتی به اطلاعات مورد نظر دسترسی پیدا کنند

   2. طراحی وبسایت Responsive: سایت باید قابل نمایش در تمام دستگاه‌ها باشد

   3. ساختار مناسب: ساختار سایت باید منطقی باشد. این به کاربران کمک می‌کند تا به راحتی در سایت جستجو کنند و در صفحات مورد نظر دسترسی پیدا کنند.

   4. استفاده از رنگ‌های مناسب: استفاده از رنگ‌های آرام و هماهنگ با محتوای آموزشی بر روی سایت، کاربران را در یادگیری تسهیل می‌کند.

   5. استفاده از عکس و ویدئو: استفاده از عکس‌ها و ویدئو در سایت آموزشی، محتوا را جذاب‌تر و قابل فهم‌تر می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.